Seminarium naukowe prof. J. Kruczalak-Jankowskiej – 10.06.2021 r., godz. 15:00, MS Teams

Szanowni Państwo,

na prośbę Organizatorów, przekazujemy poniższe zaproszenie:

Zapraszamy do udziału w Seminarium naukowym organizowanym przez dr hab. Joannę Kruczalak-Jankowską  (Wydział Prawa i Administracji UG) na temat aktualnych problemów Prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Tematyka seminarium poświęcona będzie kwestiom związanym z wdrożeniem Dyrektywy 2019/1023 w sprawie ram restrukturyzacji zapobiegawczej, umorzenia długów i zakazów prowadzenia działalności oraz w sprawie środków zwiększających skuteczność postępowań dotyczących restrukturyzacji, niewypłacalności i umorzenia długów (…), a zwłaszcza ocenie wprowadzonego Tarczą 4.0. uproszczonego  postępowania restrukturyzacyjnego, pełniącego także funkcje rozwiązania pilotażowego dla środków przewidzianych Dyrektywą. Referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą:

dr hab. R. Adamus, prof. UO, „Era uproszczonej restrukturyzacji”,  

dr hab. J. Kruczalak-Jankowska, prof. UG  „Jak budować w Polsce kulturę restrukturyzacji – uwagi na tle wdrożenia Dyrektywy”,

dr hab. A. J. Witosz, prof. UE “Dyrektywa o planie restrukturyzacji – wybrane tematy do dyskusji“,

mecenas B. Groele „Regulacja grup kapitałowych w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym – czy potrzebne są zmiany?”.

Jednocześnie podczas Seminarium przedstawiona zostanie inicjatywa powołania Forum Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego, powstała z inicjatywy naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, Opolskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Badań nad Restrukturyzacją.

Seminarium odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 r. o godz. 15:00 w formie on-line, za pośrednictwem platformy Ms Teams. Uprzejmie proszę o zgłaszanie obecności na adres e-mail: robert.obrzud@prawo.ug.edu.pl